Solti Gabriella: Hogyan működik a bank?

by - február 02, 2020


Fülszöveg

Ön ​tudja, mi történik a pénzével, amikor beteszi egy bankba? Elgondolkodott már azon, mi történik az átutalási megbízásával? Szeretné ismerni a bankkártyás költések feldolgozási módját vagy a folyamatos fizetőképesség fenntartásának eszközeit?
A mintegy harmincéves tapasztalattal rendelkezői banki szakember, Solti Gabriella lényegre törően és hétköznapi nyelven igyekszik megismertetni az olvasót a bank történetéről, a banki működés lényegéről, a pénz időértékéről, a bankok küldetéséről és kockázatairól. Kiderül, mi az a tartalékráta és a tőkemegfelelési mutató, de az is, hogyan kell kamatos kamatot számítani, és hogy mi áll a bankok által jegyzett kamatok és árfolyamok hátterében. Könyvünket mindazoknak ajánljuk, akiket érdekelnek a pénzügyi befektetések, akik szeretnék megismerni a hitelbírálati szempontokat vagy a banki jövedelmezőségi mutatószámokat. Megismerkedhetünk a bank felépítésével, az óvatos működés szabályaival, a tőkegazdálkodás és kockázatkezelés módjaival és – nem utolsósorban – segít, hogy jobban eligazodhassunk a különféle banki szolgáltatások terén.

A kötet az európai kereskedelmi bankok működésének elméletét és gyakorlatát mutatja be, országspecifikumok nélkül. Ismerje meg a bankok titokzatos világát csaknem harmincéves banki tapasztalattal rendelkező szerzőnk segítségével!

Kiadó: Athenaeum
Év: 2019
Oldalszám: 352 oldal
Műfaj: ismeretterjesztő

Témák: #pénzügy

Linkek: moly | goodreads | megrendelés | beleolvasás |


Szerintem

Tavaly egy teljesen új szakaszába léptem az életemnek: befejeztem a középiskolát, és egyetemista lettem egy másik városban. Mindez azt jelenti, hogy a küszöbén állok annak, hogy teljesen önállósodjak. Bár erre az óriási váltásra egyelőre nem vagyok rákényszerülve - hiszen még mindig nem költöztem el tartósan otthonról, és ez egy darabig így is marad -, igyekszem minél jobban és minél szélesebb körben felkészülni arra a pillanatra, amikor majd ez be fog következni. Ez az oka annak, hogy mindenképpen el szerettem volna olvasni ezt a könyvet.

Számomra a bank egy rendkívül ijesztő szegmense a felnőtt életnek, és ez csak részben írható a  rendszer bonyolultságának, összetettségének a számlájára. Mivel nem származom jómódú környezetből, az, hogy a pénzem a lehető legmegfelelőbb és legbiztonságosabb helyen legyen, különösen fontos nekem. Ez a könyv persze nem közvetlenül ehhez ad tanácsokat: azt írja le (többek között), hogyan működik a banki ügyintézés, milyen számlatípusok vannak, mire kell figyelnünk bankszámla-választásnál, és mit kell tennünk vészhelyzetben. A tartalomjegyzéket egyébként megtaláljátok feljebb a linkeknél, a "beleolvasás"-ra mutató oldalon.

Mindehhez kétségkívül tökéletes választás a Hogyan működik a bank?, hiszen igazán részletesen, egyenesen fejti ki mindazt, amit a pénzintézetekről tudni kell. Egyetlen problémám van: élvezhetetlen volt. Mivel a nyelvezete leginkább a jogi szövegekhez közelít - amelyek nem arról híresek, hogy közemberbarát módon lennének megfogalmazva - kénytelen voltam gyakran félretenni. Nem ezt vártam egy olyan könyvtől, aminek éppen az a célja, hogy segítsen másoknak megérteni azt a témát, amiről szól.

A fenti miatt azt javasolnám, hogy ne úgy kezeljük ezt az írást, mint egy hagyományos könyvet. Sokkal inkább kézikönyv ez, amelyet csak néha kapunk le a polcról, elolvasva azt az egy fejezetet, amire éppen szükségünk van.

Összességében örülök neki, hogy a polcomon tudhatom ezt a kötetet, hiszen kétségkívül hasznos eszköze lesz a hamarosan bekövetkező felnőtt életemnek, addig pedig böngészem és próbálom megérteni a tartalmát.

Értékelés


Egyedül a legkevésbé sem olvasmányos nyelvezete miatt kap 4 csillagot. Egyébként mindenkit csak arra tudok buzdítani, hogy tegyen vele egy próbát, hiszen kortól, nemtől és a családban betöltött szereptől függetlenül hasznos tudni ezeket az információkat.

Kinek ajánlom?

Mindenkinek. Kezdve azzal a korosztállyal, aki frissen lép vagy lépett a felnőtté válás útjára.

A példányért köszönet az Athenaeum kiadónak! ♥

Ha tetszett a bejegyzés, kövess Facebookon és Instagramon! Ha pedig szívesen olvasnál tőlem más témákban, nézz fel a Metaforaszennyezésre! ♥

Talán ez is tetszhet még

0 megjegyzés